субота, 18 грудня 2021 р.

Програмування олімпіада. 2021р.

 

ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики

для 8-11 класів у 2021 році

З а в д а н н я

(Час виконання -3 год.)

Задача 1

«Малюк і Карлсон» (20 балів)

Малюк його друг Карлсон, який живе на даху, та пані Фрекен Бок разом за один місяць можуть з’їсти від 65 до 80 пачок печива. Якщо Карлсон відправиться у далеку мандрівку й Малюку самому доведеться їсти печиво, то йому потрібно буде у 6 разів менше. А якщо сама буде їсти пані Фрекен Бок, то їй ще на 4 пачки потрібно буде більше ніж Малюку. Складіть програму, яка за вибором:

·        кількість печива, якщо їдять усі троє;

·        кількість печива, якщо їсть один Малюк;

·        кількість печива, якщо їсть одна Фрекен Бок;

·        кількість печива, якщо їдять Малюк та Фрекен Бок.

буде визначати, яку кількість печива необхідно купити (M – ціле додатне число), щоб запастися на N місяців. Результат виведіть на екран. Кількість пачок печива - натуральні числа й кількість місяців – натуральні числа менші за 1000.

 

Приклад вхідних та вихідних даних

Можуть з’їсти всі разом

Кількість місяців

Хто їсть

Треба купити

80

3

Малюк і Фрекен Бок

90

 

 

Задача 2. Прибульці (40 б.)

Уявіть собі що до вашої школи прилетіли прибульці й під час знайомства вони вам повідомили, що вміють множити тільки по два числа й тільки в системах числення з основами меншими за 10, при цьому одне число завжди повинно бути однозначним. А результат їм потрібен тільки у десятковій системі числення, але вони забули як отримати таке число, тому й прилетіли до вашої школи. Допоможіть прибульцям впоратися з проблемою й полетіти назад до своєї планети.

Створіть програму яка може виконувати множення як це роблять прибульці й переводить результат в десяткову систему числення.

Вхідні дані (файл input.txt): 1-й рядок – два цілих числа (через пробіл): одне з яких однозначне, а друге не більше 100 000 000. 2-й рядок – одне число - основа системи числення р (0< р<10).

Вихідні дані (файл output.txt): 1-й рядок - добуток в відповідній системі числення,   2-й рядок результат в десятковій системі числення.

Приклад вхідних та вихідних даних

Вхідні

Вихідні

input.txt

output.txt

5413 4

6

34500

4932

 

Задача 3. Новорічна гірлянда (50 б.)

На Новий рік Катрусі подарували різнокольорову гірлянду. Лампочки на ній розміщувалися послідовно одна за одною, але відстані між ними були дуже різними: де короткі, а де й дуже довгі. Коли Катруся вмикала гірлянду, то помітила, що ті лампочки, які були на шнурі найближче одна до одної, горіли яскравіше за інші. Напишіть програму, яка б визначала найяскравіші лампочки й відстань між ними.

 

Вхідні дані (файл tochki.txt)

У першому рядку – натуральне число N (2N ≤ 100000) – кількість лампочок.

У другому рядку – масив з N різними координатами лампочок на шнурі (числовій прямій). Координати – це цілі числа: │xi  │< 109 .

 

Вихідні дані (mindlin.txt)

У вихідний файл записуємо в першому рядку значення мінімальної відстані між двома точками (лампочками). У другому рядку — номери лівої та правої лампочок, яким відповідає знайдена мінімальна відстань. Якщо таких лампочок кілька, то вивести лампочки, розміщені лівіше за інших.

 

Приклад введення й виведення даних

 

tochki.txt

5

10 3 6 2 5

Значення N, кількість лампочок

Координати лампочок

mindlin.txt

1

4 2

Мінімальна відстань

Номери лампочок

 Задача №1



Задача №2




№2 задача (def)





Немає коментарів:

Дописати коментар